Vēsture

SIA VK Tranzīts ir dibināts 2003. gada novembrī, un sākotnēji uzņēmuma saimnieciskās darbības pamatvirzieni bija amonjaka un gaišo naftas produktu ekspedēšana un pārkraušana.

Šodien SIA VK Tranzīts ir holdinga sabiedrība, kurā apvienoti vairāki no Ventspils brīvostas lielākajiem uzņēmumiem – biodīzeļdegvielas, rapšu eļļas un rapšu raušu ražotājs SIA Bio-Venta,  SIA VK Terminal Services, kas nodrošina gaišo naftas produktu un citu  ķīmijas produktu pārkraušanu, SIA VK Ekspedīcija, kas sniedz dzelzceļa kravu ekspedēšanas un aģentēšanas pakalpojumus.

Holdinga rīcībā ir unikālas tehnoloģiskās iekārtas un pieredzes bagāta speciālistu komanda - vairāk nekā 390 darbinieku. Tehnisko un tehnoloģisko iespēju līmenis un darbinieku zināšanas ļauj nodrošināt augstu pakalpojuma kvalitāti un operatīvu, klienta vajadzībām atbilstošu servisu, optimizējot un pielāgojot kravu apstrādes procesus.

image
image
image image

SIA Bio-Venta

SIA Bio-Venta tika dibināta 2004. gadā. SIA VK Tranzīts savus ieguldījumus sabiedrības kapitāla uzsāka 2005. gada maijā kā mazākuma dalībnieks. Biodīzeļdegvielas ražošanas rūpnīcas būvniecību sāka 2006. gadā un sekmīgi pabeidza 2008. gadā, kad rūpnīcu nodeva ekspluatācijā un tika sākta biodīzeļdegvielas ražošana. SIA Bio-Venta ir lielākais biodīzeļdegvielas ražošanas komplekss Baltijas valstīs, kura maksimālā jauda ir 100 000 tonnu biodīzeļdegvielas gadā.  Rūpnīca ražo arī rapšu eļļu - līdz 35 000 t/gadā, lopbarības rapšu raušus – līdz 65 000 t/gadā, farmaceitiskās kvalitātes glicerīnu – līdz 9 000 t/gadā un minerālmēslojumu (kālija sulfātu) – līdz 1 600 t/gadā.

image
image

SIA VK Ekspedīcija

2005. gadā tika pieņemts lēmums par SIA VK Tranzīts saimnieciskās darbības maiņu uz holdinga darbību un tā paša gada oktobrī tika dibināta meitas sabiedrība SIA VK Ekspedīcija, kas turpināja nodarboties ar gaišo naftas produktu un nu jau arī biodīzeļdegvielas ražošanai nepieciešamo kravu ekspedēšanu, kravu pārkraušanu un metanola vairumtirdzniecību.

SIA VK Terminal Services

2007. gada novembrī SIA VK Tranzīts veica ieguldījumu SIA VK Terminal Services (iepriekšējais nosaukums SIA Ventamonjaks serviss) kapitālā, kas sniedz plašu pakalpojumu klāstu vairākiem ostas termināļiem – naftas un ķīmisko produktu, kā arī biodīzeļdegvielas un tās ražošanai nepieciešamo izejvielu izliešanu un uzglabāšanu krasta rezervuāros, kravu partiju komplektēšanu un iekraušanu tankkuģos un dzelzceļa cisternās. Uzņēmuma rīcība ir savi energoapgādes, remonta mehānikas, ugunsdzēsības un glābšanas, vides un darba aizsardzības, kā arī laboratorijas dienesti. 

image